لوگو حافظ‌پجوهی

حافظ‌پجوهی، نزدیک‌ترین هم‌نشینی و هم‌سخنی با حافظ

حمایت مالی

حمایت مالی از ایران

حمایت مالی از خارج از ایران

 

برای حمایت مالی می‌توانید از طریق لینک‌های بالا اقدام فرمایید.

————————

.

.

 «حمایت مالی»، یکی از روش‌های درآمدی برای یک رویداد، فعالیت، فرد یا سازمان است. و برای تامین پاره‌ای از هزینه‌های بسیاری از پروژه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… به کار می‌رود.

 

حافظ معتقد بود کاری که می‌کند ارزش زمان و انرژی فراوانی که صرف می‌کند را برای آیندگان خواهد داشت.

با چنین حیرتم از دست بشد صرفه‌ی کار
در غم افزوده‌ام آنچ از دل و جان کاسته‌ام

اگرچه در دنیای امروز، چنین چیزی تقریباً به شکلی مطلق، پذیرفتنی نیست! و یکی از ابعاد اقتصادی هر مساله‌ای، به کنترل رفتار افراد، گروه‌ها، سازمان‌ها و حتی دولت‌ها به منظور تنبیه یا تشویق مربوط می‌شود. و اقتصاد به عنوان ابزار و اهرمی در این راه مورد استفاده قرار می‌گیرد، چنانچه «رسانه» چنین کارکردی دارد یا در زمانه ما با همین هدف مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

ایده‌ی پشت donation به علاقمندی مخاطب در حمایت از اثر، پشتیبانی یا تشویق صاحب اثر، همدلی با مسیر یا هدف پروژه، علاقمندی به اقدامات یا رویکردهای فرهنگی، علمی، اجتماعی، میل به توسعه و پیشرفت طرح و… مربوط می‌شود.

 

همیشه حمایت از یک پروژه‌ی فرهنگی، مانند پادکست یا… به حمایت مالی محدود نمی‌شود. معرفی و پیشنهاد مطالب حافظ‌پجوهی به حلقه دوستان در شبکه‌های حقیقی و مجازی اجتماعی، ارتباط با ما، یا دنبال کردن محتوای «حافظ‌پجوهی» از دیگر روش‌های حمایت معنوی از پروژه به حساب می‌آیند.